نتایج جستجو برای عبارت :

احداث باغ انگور در باغچه های شخصی

روش‌های کشت انگور
با توجه به سهولت پرورش و کشت انگور و نیز سازگاری بالا با شرایط اقلیمی مختلف، کاشت این میوه در ایران رواج فروانی دارد.
نکته مهم در پرورش و کشت انگور وجود فضای لازم برای رشد و نمو شاخ و برگ درخت است؛ به طوری که چنانچه چنین فضایی امکان‌پذیر باشد، می‌توان کاشت انگور را در باغچه منزل از طریق یکی از روش‌های کشت انگور انجام داد. تکثیر و کشت انگور به طرق مختلفی میسر بوده که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.
ادامه مطلب
اقدامات اولیه که مربوط به احداث و نگهداری باغ انگور می شوند اهمیت فراوانی دارند. بهتر است قبل از شروع به احداث شرایط را به خوبی بررسی و سپس اقدام نمایید. در ابتدا با مشورت گرفتن از یک متخصص کشاورزی، منطقه مناسب از لحاظ شرایط آب و هوایی (گرما، سرما و رطوبت) را انتخاب نمایید. در مرحله بعدی کیفیت خاک باغ را بررسی نمایید. انتخاب نوع واریته مناسب بنا به شرایط آب و هوایی و نوع خاک و انتخاب سیستم مناسب کاشت درختان انگور نوین احداث با توجه به شرایط بند

مواد لازم :انگور : ۶ کیلوگرمخاک کهنه : ۴ قاشق غذاخوریدستور تهیه :پس از گرفتن آب انگور، با صافی پارچه ای آب انگور را صاف می کنیم.خاک و با سه لیوان آب مخلوط می کنیم.آب انگور را روی شعله قرار می دهیم تا ولرم شود بطوریکه انگشت دست داخل آن گرم شود اما نسوزد، شعله را خاموش می کنیم.خاک را صاف کرده و داخل آب انگور ولرم می ریزیم و هم می زنیم.
ادامه مطلب
معاوضه اپارتمان با باغچه 100 متری الی 500متری در شهرستان شهریار حومه غرب تهران با امکانات سند شش دانگ ، آب برق گاز دربهترین قسمت شهریار جهت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت باغ و باغچه لطفا تماس بگیرید .
بزرگترین مرکز خرید و فروش باغ باغچه باغ ویلا در شهریار و حومه
روزی یکی از دوستان بهلول گفت: ای بهلول! من اگر انگور بخورم، آیا حرام است؟ بهلول گفت: نه! پرسید: اگر بعد از خوردن انگور در زیر آفتاب دراز بکشم، آیا حرام است؟ بهلول گفت: نه! پرسید: پس چگونه است که اگر انگور را در خمره ای بگذاریم و آن را زیر نور آفتاب قرار دهیم و بعد از مدتی آن را بنوشیم حرام می شود؟….
ادامه در لینک زیر:
کلیک کنید
دوشو چیست؟
دوشو در زبان محلی نام دیگر شیره انگور است. به همین خاطر ما این نام را برای برند خود برگزیدیم. دوشو را دوشاب هم می گویند.
وبلاگ دوشو؛ همه چیز درباره انگور و مشتقات آن
ما در وبسایت مان، همواره مطالبی خواندنی درباره محصولات مشتق از انگور را منتشر می کنیم. از خواص ها می گوییم، دستور پخت کیک و شیرینی و حلوا را در اختیارتان می دهیم و از انواع انگورها و وضعیت این صنعت در کشورمان حرف می زنیم. 
فروشگاه؛ انگور، مویز، کشمش و شیره انگور، هسته ا
انگور
سالانه بیش از ۷۲ میلیون تن انگور در دنیا تولید می شود. 
از قسمت های مختلف انگور (پوسته و هسته ) در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده زیادی می شود.
شیره: شیره انگور از هزاران سال پیش چاشنی و در بعضی مواقع غذای اصلی مردم ناحیه های کوهستانی بوده است. انگور و مشتقات آن با فرهنگ این مردم عجین شده است. در صبحانه هایشان شیره انگور و دانه های مغذی کنجد را جای داده اند که یکی از مغذی ترین ترکیب هاست. 
تهیه شیره انگور
تفاوت عمده ای که در روش صنع
بنام خداوند روزی ده رهنمای- این مقاله به معرفی طرح‌های دشت باغ و احداث باغچه برای کارمندان می‌پردازد. این طرح بصورت تعاونی یا توسط ادارات رفاه در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها قابل‌اجرا می‌باشد. دشت‌های بایر نزدیک شهرهای بزرگ مناسب برای احداث این باغچه‌ها می‌باشد. این باغچه‌ها بهترین هدیه از جانب پروردگار مهربان و کشور ایران‌زمین به کارمندان و تمامی واجدین الشرایط و بهترین سرمایه‌گذاری برای کارمندان می‌باشد و آینده بسیار د
هیچوقت تا سخنان آب انگور گاز دار تمام نشده رهایش نکنید، بغضش می شکند و اشک های جاریش دامن کتاب های آنتونی هوروویتس را می گیرد و از آن روز شرلوک هلمز و موریاتی از خشم و نفرت بنفش چهره می شوند و شب ها روی میز آشپزخانه لم می دهند و بطری های آب انگور را پشت سر هم سر می کشند، احتمالا به دختری فکر می کنند که دل آب انگور گازدار را شکسته است. آه آب انگور عزیز، گوریل انگوری را شادمان کردی و برای مردمان بی شراب، فرصتی در اینستا فراهم آوردی تا با می قرمز در
تمام خواص و فایده میوه ، غوره و برگ انگور برای سلامتی ، زیبایی و درمان
انگور به عنوان " ملکه میوه ها " مشهور است و به سه نوع براساس رنگ قرمز، سبز، و سیاه آبی طبقه بندی می شود. این میوه لذیذ نه تنها مزه خوبی دارد بلکه بسیار مفید و حاوی ویتامین ث،است انگور شکر ساده ای است که انرژی فوری و آنتی اکسیدان ها را فراهم می کنند که ضد التهاب هستند.
ترکیبات شیمیایی انگور:
برگ مو حاوی ساکارز ، لوولز Levulose ، اینوزیت Inosite ، مواد نشاسته ای و تعدادی اسیدهای آلی
هیچوقت تا سخنان آب انگور گاز دار تمام نشده رهایش نکنید، بغضش می شکند و اشک های جاریش دامن کتاب های آنتونی هوروویتس را می گیرد و از آن روز شرلوک هلمز و موریاتی از خشم و نفرت بنفش چهره می شوند و شب ها روی میز آشپزخانه لم می دهند و بطری های آب انگور را پشت سر هم سر می کشند، احتمالا به دختری فکر می کنند که دل آب انگور گازدار را شکسته است. آه آب انگور عزیز، گوریل انگوری را شادمان کردی و برای مردمان بی شراب، فرصتی در اینستا فراهم آوردی تا با می قرمز در
جهت تشکیل اجتماع مردمی و نیز ایجاد پایگاه ارتباطی با مردم شریف منطقه کنار زمینه پروژه تا شروع پی ریزی ساختمان مسجد، نماز خانه ای احداث می شود.
طبق مصوبه هیئت مؤسسان در تاریخ22  خرداد 98، شروع عملیات احداث نماز خانه از شنبه 25 خرداد خواهد بود.
داس بی دسته ما 
روزها و سالهایی  
علف هرزه ان باغچه را می چیند 
پدری پیر     کمری تا خورده     دستهایش چه زمخت
داس بی دسته ما گنج گرانی ایست 
که به دست پدری پیر به زمین می کوبد 
هرزه را می جوید , می شوید 
باغچه را اباد است . 
و درختانی که در ان سر به فلک اراسته 
پدری پیر اما ...
عمر را باقی نیست  
گوشه ای بنشسته 
مالکانی هر سو چشم شوریده ای بنگارند 
 و در ان باغچه ابادی به جدال پردازند 
پدر !!؟
فرزندان   پسرانم     
من اگر می دانستم که ز ان موهبت و عش
بنام خداوند روزی ده رهنمای
 این مقاله به معرفی طرح‌های دشت باغ و احداث باغچه برای کارمندان می‌پردازد. این طرح بصورت تعاونی یا توسط ادارات رفاه در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها قابل‌اجرا می‌باشد. دشت‌های بایر نزدیک شهرهای بزرگ مناسب برای احداث این باغچه‌ها می‌باشد. این باغچه‌ها بهترین هدیه از جانب پروردگار مهربان و کشور ایران‌زمین به کارمندان و تمامی واجدین الشرایط و بهترین سرمایه‌گذاری برای کارمندان می‌باشد و آینده بسیار
بنام خداوند روزی ده رهنمای
 این مقاله به معرفی طرح‌های دشت باغ و احداث باغچه برای کارمندان می‌پردازد. این طرح بصورت تعاونی یا توسط ادارات رفاه در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها قابل‌اجرا می‌باشد. دشت‌های بایر نزدیک شهرهای بزرگ مناسب برای احداث این باغچه‌ها می‌باشد. این باغچه‌ها بهترین هدیه از جانب پروردگار مهربان و کشور ایران‌زمین به کارمندان و تمامی واجدین الشرایط و بهترین سرمایه‌گذاری برای کارمندان می‌باشد و آینده بسیار
شاید به نظر عجیب برسد ولی شیره ی انگور ملایر از بهترین و با کیفیت ترین در نوع خودش می باشد.این محصول شیرین و عسلی دارای خواصی است که در طب سنتی دنیا برآن تاکید فراوانی شده است، اگر در این خصوص اطلاعاتی می خواهید سری به کانال طب سنتی و اسلامی استاد خیراندیش در پیام رسان های داخلی و خارجی بزنید.هرچند سایر صاحب نظران و ... مطالبی نیز بیان فرموده اند.
شیره انگور ملایر از انگور های باعات این شهرستان و با روشی یکسان و شیوه ای معمولی تهیه می شود و هیچ ن
پایگاه انگور
ایران یکی از تولید کننده های اصلی انگور در جهان است. در ایران انواع انگور سیاه، قرمز، سفید، کوچک و بزرگ پرورش داده می شود. شاید تا حالا درباره انگور خیلی شنیده باشید. اما همیشه چیزهایی هست که از قلم می افتند.
در وبسایت رسمی دوشو، همه چیز را درباره انگور و مشتقات آن خواهید فهمید.
خواص و فواید میوه ی انگور
انگور دارای ویتامین های B2، B1، B3، B5، B6، B9، E، C و K است. همچنین مواد معدنی کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، سدیم و روی در ا
من به تو خندیدم
چون که می دانستمتو به چه دلهره از باغچه همسایه سیب را دزدیدیپدرم از پی تو تند دویدو نمی دانستی باغبان باغچه همسایهپدر پیر من استمن به تو خندیدمتا که با خنده تو پاسخ عشق تو را خالصانه بدهمبغض چشمان تو لیک لرزه انداخت به دستان من وسیب دندان زده از دست من افتاد به خاکدل من گفت: بروچون نمی خواست به خاطر بسپارد گریه تلخ تو را ...و من رفتم و هنوز سالهاست که در ذهن من آرام آرامحیرت و بغض تو تکرار کنانمی دهد آزارمو من اندیشه کنان غرق در

"دلم براى باغچه مى سوزد."
کسی به فکر گل ها نیستکسی به فکر ماهی ها نیستکسی نمی خواهدباورکند که باغچه دارد می میردکه قلب باغچه درزیر آفتاب ورم کرده استکه ذهن باغچه دارد آرام آراماز خاطرات سبز تهی می شودو حس باغچه انگارچیزی مجردست که در انزوای باغچه پوسیده ست.حیاط خانه ما تنهاستحیاط خانه ی مادر انتظار بارش یک ابر ناشناسخمیازه میکشدو حوض خانه ی ما خالی استستاره های کوچک بی تجربهاز ارتفاع درختان به خاک می افتدو از میان پنجره های پریده رنگ خانه
این دهستان در زمانهای قدیم به علت وجود نهرهای زیاد یکی از زیباترین روستاهای شهرستان به شمار می رفت و به علت پرآبی در این روستا ، تاکستانهای بسیاری وجود داشت که این امر باعث گردیده بود نهرخلج را به نام تاکستان فریدن نیز بشناسند. البته مردم روستاهای اطراف به وسیله ی چارپایان خود در زمان برداشت انگور در این روستا حاضر می شدند و انگور زمستانی خود را نیز تامین می کردند که انگور را به کشمش یا غوره نیز مبدل می ساختند.
ادامه مطلب
شاید به نظر عجیب برسد ولی شیره ی انگور ملایر از بهترین و با کیفیت ترین در نوع خودش می باشد.این محصول شیرین و عسلی دارای خواصی است که در طب سنتی دنیا برآن تاکید فراوانی شده است، اگر در این خصوص اطلاعاتی می خواهید سری به کانال طب سنتی و اسلامی استاد خیراندیش در پیام رسان های داخلی و خارجی بزنید.هرچند سایر صاحب نظران و ... مطالبی نیز بیان فرموده اند.
شیره انگور ملایر از انگور های باعات این شهرستان و با روشی یکسان و شیوه ای معمولی تهیه می شود و هیچ ن
این حلوا بدون شکر و یک نوع حلوای رژیمی است. کسانی که دیابت دارند هم می‌توانند استفاده کنند.
مواد لازم:
آرد دولیوانروغن یک سوم لیوانشیره انگور یک لیوانزعفران حل شده یک قاشق غذاخوریگلاب نصف استکان
 طرز تهیه:ابتدا روغن را در ظرف ریخته و آرد را در آن می‌ریزیم و با حرارت ملایم آرد را خوب تفت می دهیم.( طبق دستور حلوا که قبلن توضیح داده شده)
وقتی آرد خوب سرخ شد و رنگ آرد طلایی شد، شیره انگور را که قبلن با گلاب و زعفران مخلوط کردیم، داخل آرد می‌ریزیم.
راز میگویم و من سرزده و حیرانمباده عشق به من داد از آن عطشانم
فاش شد این که دو بال از سر جودش بخشیدحالیا میروم و در دو جهان پر رانم
سیر آفاق و عدم هر قدمش آگاهیستاو دمی داد که در رقص و طرب سییالم
گفت صوفی مگر این باده ی انگور نبودگفتم این باده نبودست در این بادیه من میدانم
وقتی که تو آمدی دوبارهاز هر طرفی سپیده سر زددر باغ، شکوفه شد شکوفاپروانه به سوی غنچه پر زد
در خانه و کوچه و خیابانگل های قشنگ خنده روییداز شادی دیدن تو آن روزهم غنچه و هم جوانه خندید
گیسوی قشنگ سبزه آن روزبا دست نسیم شانه می شدباغ دل ما ز دیدن توسر سبز و پر از ترانه می شد
********** شعر کودکانه دهه فجر **********
از آسمون دوبارهبارون گل می بارهتو این هوای برفیتولد بهاره
بادکنکای رنگینقل و گل و شیرینیشروع جشن فجرهلاله ها رو می بینی
********** شعر کودکانه دهه
پیوند درخت انگور
در درخت انگور از پیوند اسکنه ای
بیشتر استفاده می شود زمان پیوند فصل پائیز است و درخت انگور پیرو فرتوت را از
نزدیکی خاک بریده در مقطع آن شکافی ایجاد کرده و جوانه یا پیوندک انگور مرغوب را
در شکاف قرار می دهند این عمل در انواع انگور وحشی و غیر مرغوب نیز صورت می گیرد.
باغات کشور با استفاده از قلمه هایی
که از باغات قدیمی جمع آوری شده احداث شده اند و چون این باغات مادر یک دست نبودند
درنتیجه باغات جدید نیز یکدست نیستند و تنوع ارقام

۷ تزیین بینظیر و ارزان گلدان‌های سفالی برای باغچه.
گل و گیاه بخش اصلی یک باغچه را تشکیل می‌دهد، بسیاری از افراد باذوق برای زیباتر شدن باغچه منزل خود از وسایل تزیینی دیگر مثل آبنما، مجسمه و.... استفاده می‌کنند. کاربرد چنین وسایلی نقش بسزایی در زیبایی باغچه دارد،
ادامه مطلب

روغن هسته انگور از زمان های قدیم به دلیل خاصیت دارویی اهمیت زیادی داشته است.بررسی های جدید نیز نشان می دهد که روغن هسته انگور در تنظیم قند خون و جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی موثر است. این روغن که سرشار از فلاوانوئید، بتاکاروتن، ویتامین ث و ای است خاصیت های زیادی دارد که در این مطلب این خواص را بررسی می کنیم.
روغن هسته‌ی انگور سرشار از بتاکاروتن و ویتامین‌های D، C و E است. همچنین اسیدهای چربی مانند پالمیتیک، استئاریک و لینولئیک دارد. ای
خرید باغ و باغچه در شهریار امری کاملا تخصصی بوده و در این زمینه نمی توان به هر مشاورزی اعتماد کرد.
ملکبین با هدف خرید و فروش باغ و باغچه در شهریار  از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرد.
ملکبین با کادری مجرب و کاردان در حوزه معاملات املاک کشور توانسته است نیاز های گسترده ی مشتریان خود را به خوبی تامین کند و در راستای خرید و فروش باغ و باغچه در شهریار با قیمت های مناسب در مناطق مختلف شهریار آماده ی خدمت رسانی به هم میهنان عزیزمان است.
خرید باغ و با
برگ انگور
برگ انگور بخشی از ویتامین های مورد نیاز بدنتان را فراهم می کند. ویتامین های A,K که در چربی حل می شوند در آن وجود دارند. ویتامین A به سلول ها کمک می کند به شکلی مناسب و بدون خطا توسعه یابند. استخوان ها، پوست، سیستم هاضمه و سیستم بینایی همگی برای عملکردشان به ویتامین A نیاز دارند. ویتامین K لختگی خون را کنترل می کند. دریافت میزان مناسب از این ویتامین به شما اجازه می دهد که وقتی زخم می شوید و خونریزی می کنید، لخته ی خون تشکیل شود و جلوی خونری
مارمولک یکی از جانوران مفید برای باغچه و دوست گیاهان است. بنابراین اگر میخواهید سلامت خاک و گیاهان خودرا حفظ یا تقویت کنید، روشهای جذب مارمولک به باغچه را یاد بگیرید.
 در صورتی که نیازهای مارمولکها را تامین کنید میتوانند در باغچه ها و فضاهای سبز شهری و روستایی نیز زندگی کنند. باغچه های در هم ریخته برای مارمولکها شرایط زندگی را فراهم میکنند. مارمولک به مکانی برای پنهان شدن و کمین کردن برای شکار طعمه و تغذیه و استراحت نیاز دارد و همچنین به پن
ایده‌های خلاقانه طراحی و ساخت باغچه‌های عمودی یا wall garden.
تصور هر کدوم از ما از کشاورزی و باغبانی، پرورش گل و گیاه به صورت سنتی و روی چندین هزارمتر زمینه. ولی خوشبختانه اتفاق‌های جالبی تو اطراف ما تو محیط‌های شهری در حال رخ دادنه.
کشاورزی روی دیوار، باغچه عمودی، wall garden و... نام‌های جدید از کشاورزی مدرن در شهرهای شلوغ و پرسروصداست.
ادامه مطلب
 لیست پروژه ها شرکت 

1 .   احداث آب بند زنگ آباد پیرانشهر
2.     احداث سد انحرافی و کانال دره دایی الیگودرز
3.     احداث و لاینینگ کانالهای ساحل چپ دشت مهاباد
4.     احداث جاده سرویس ها و زهکش ها و ابنیه ساحل چپ دشت مهاباد
5.     احداث خط انتقال آب و شبکه توزیع شهرک عشایری شیبلو

شرکت مهندسی قالا بهترین و مجربترین نیروی کار را ارائه میدهد.

عموان شرکت ( شرکت عمران )     شماره تماس ( 04433475958 )

مطالعات نشان داده اند مصرف انگور به شکل میوه، آبمیوه و عصاره میوه می تواند موجب ایجاد تعادل در قندخون، تنظیم بهتر انسولین و افزایش حساسیت انسولین شود.
به گزارش مهر، معمولا افراد مبتلا به دیابت در مورد مصرف میوه احتیاط می کنند. به نظر آنها، قند طبیعی موجود در میوه ها می تواند موجب افزایش سطح قندخون شان شود. آنها باید مواد خوراکی و میوه های را مصرف کنند که دارای شاخص گلوکز پایینی (GI) هستند. یکی از این میوه ها انگور است که سرشار از پلی فنول ها است
غولی بود با چشمان آبی که به زنی باریک اندام دلداده بودرویای زن خانه ای  کوچک بود خانه ای با باغچه‌ای پر از یاسکه باروری در آن شکوفا بود غول او را دیوانه وار دوست داشت دست هایش برای کارهای بزرگ ساخته شده بود نمی توانست خانه ای این چنین بسازدنمی توانست درِ خانه ای با  باغچه‌ای پر از یاسو سرشار از باروری را بکوبد غولی بود با چشمان آبی که عاشق زنی باریک اندام شده بودزنی باریک اندام و ریز نقش زنی که آغوشش برای آسودگی بازو از  گام‌های بلندِ د
نگهداری و تکثیر فلفل در باغچه و گلدان
امروز قصد داریم روش کاشت و پرورش فلفل در منزل را به شما خوانندگان مجله سرگرمی و تفریحی جذاب ترین ها آموزش دهیم .
اگر خودتان دانه ی فلفل بکارید علاوه بر اینکه انواع مختلفی از آن را خواهید داشت، در هزینه هایتان صرفه جویی می کنید. پرورش فلفل در هوای سرد کار سختی است و اگر 
در فصل های سرد سال نیستید و احتمال یخ زدن فلفل ها وجود ندارد، می توانید آن ها را در باغچه تان بکارید.
دانه ی فلفل برای رشد کردن به اندازه ای
روزی ابلیس نزد فرعون رفت. فرعون خوشه‌ای انگور در دست داشت و تناول می‌کرد. ابلیس گفت: آیا می‌توانی این خوشه انگور تازه را به مروارید تبدیل کنی؟ فرعون گفت: نه. ابلیس به لطایف‌الحیل و سحر و جادو، آن خوشه انگور را به خوشه‌ای مروارید تبدیل کرد. فرعون تعجب کرد و گفت: احسنت! عجب استاد ماهری هستی. ابلیس خود را به فرعون نزدیک کرد و یک پس گردنی به او زد و گفت: مرا با این استادی و مهارت حتی به بندگی قبول نکردند، آن وقت تو با این حماقت، ادعای خدایی می‌کنی
+ بیا بریم تو حیاط یکمم هوا میخوری
_باشه
تو حیاط لب باغچه
+من جعفری میکنم تو اونور شاهی بکن
_خب
بعد چند دیقه
_دونه های این نارنجی بود؟
+ اوم.... قهوه ای بود
_آها... انگار بعضی هاش بالا نیومده 
+ یه چیزی شبیه زیره بود 
_ آ یعنی قیافه اش شبیه زیره بود؟ 
درحالی که میومد سمتم دستشو گرفت جلو صورتم و گفت 
_ اینو میگم 
+  آ اینا... اینا تخم یه حشره هستن 
اون :
من :،
تخمها :

چه انتظاری داری  از کسی که دلش دم به دم هوای کودکی هایش را می کند؟کسی که دلش پر می کشدبرای دوچرخه سواری ها،لی لی کردن ها،دویدن ها و برف بازی کردن های دوران کودکی...چه انتظاری داری از من؟منی که هر شب دلم هوای پشت بام خوابیدن ها و شمردن ستاره های چشمک زن شش سالگی ام را می کند؟هر روز هوس بستنی خوردن های سر ظهر و چرخیدن میان باغچه ی حیاط و بساط خاله بازی بین دو درخت گردو و انگور وسط حیاط خانه جان به سرم می کند...چه توقعی داری از من؟که بازیگر بازی پرته

سِرکه یک محلول آبی از اسید استیک و مواد شیمیایی دیگری است که می تواند ، شامل طعم دهنده ها باشد. معمولاً ۵ تا ۲۰ درصد از حجم سرکه‌ها، اسید استیک می‌باشد.معمولاً اسید استیک با تخمیر اتانول یا تخمیر قند توسط باکتریهای اسید استیک تولید می شود. سرکه‌های طبیعی، اسید تاتاریک و جوهر لیموی کمتری دارند.
سرکه انگور
این سرکه برای تسکین بیماری های پوستی مفید است. انستیتو Vinegar یک موسسه ی تجارت بین المللی است که اکثر تولیدکنندگان سرکه را که بی
این بخشی از حیاط مدرسمونه. روز اولی که اومدم اینجا با یه حیاط بدون باغچه رو به رو شدم. یه حیاط که شبیه برهوت بود. پرسیدم چرا اینجا باغچه نداره؟ مدیر گفت زمینو یک سره آسفالت کردن، باغچه نکندن. 
گفتم اگه باغچه درست کنید درخت میاریم حیاط یه کم رنگ و رو بگیره. با کمک پدر بچه ها یه قسمتهایی از آسفالتو کندن و کود ریختن. بعد هرکس هر موقع سال که می تونست یه درخت میاورد و می کاشتن. درختای کنار دیوار همون درختاییه که تو سه چهار سال اخیر هرکس به یادگار از خو
و من افتادم زخمی بر خاک
دخترک رفت و پسر نیز مرا تنها بر خاک گذاشت
خنده و گریه یشان رفت به باد
سیب دندانزده ی خاک آلود
اینچنین می گوید :
ساعتی رفت و من آزرده شدم
همه در فکر شدم چه کسی من را  از زمین بر خواهد داشت
چه کسی باز مرا خواهد خواست
که صدایی آمد کولی غمزده ای دید مرا ا
اشک شادی در چشم
از زمینم بر داشت
و مرا با خود برد
او که در گوشه ی مخروبه اطراف دهات
پدر پیری داشت
شاد و خندان به پدر کرد سلام
پدر امروز خدا سیبم داد
تا که باهم بخوریم
جای دندا
و مثل همیشه، دو نفر دوست بودند. دو دختر با مقنعه و کوله پشتی و تشکیلات. خستگیِ یک روز طاقت فرسا در دانشگاه را با دو ظرف سیب زمینی با سس مخصوص از تن به در می کردند.  پشت یکی از میزهای کوچک فودکورت نشسته بودند و به یک موضوع فوق العاده بی مزه از ته دل می خندیدند. یکی شان درحالی که خودش را با برگه ی منو باد می زد، پرسید:
-ینی هیچ وقت از همدیگه خسته نمی شین؟!
دومی که هنوز لبخند به لب داشت سرش را محکم بالا انداخت و گفت:
-نچ. محال ممکنه. همیشه برام هیجان انگی
احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان دامغان، مهدی رومنانی در روز شنبه همین هفته در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد:
۱۶ تن از خانواده های تحت نظر کمیته امداد که تا کنون جهت گرفتن تسهیلات معرفی شده اند
از این تعداد نفرات، تاکنون ۱۲ خانواده از تسهیلات اشتغال‌زایی در راه احداث نیروگاه قدم برداشته اند.

و ادامه داد: هر ۱۲ خانواده برای نخستین نیروگاه خورشیدی خود،
پنل های خورشیدی برای احداث نیروگاه را از پیمانکار و ...
m

یکی بود یکی نبود.مادر بزرگ یه باغچه قشنگ داشت که پراز گلهای رنگارنگ بود. ازهمه ی گل ها زیباتر گل رز بود.
البته اون به خاطر زیباییش مغرور شده بود و با بقیه گل ها بدرفتاری می کرد.
یک روز دوتا دختر کوچولو و شیطون که نوه های مادربزرگ بودند به سمت باغچه آمدند. یکی از آن ها دستش را به سمت گل رز برد تا آن رابچیند، اما خارهای گل در دستش فرو رفت.
دستش را کشید وباعصبانیت گفت: اون گل به دردنمی خوره! آخه پرازخاره. مادربزرگ نوه ها را صدازد آن ها رفتند.
اما گل رز
بسم الله الرحمن الرحیم
کودکان باغچه هایی از امیدندکـه از شکوفه های انار لبریز اسـتهر کودک گلدانی اسـت کـهاز زیباترین گل های خوشبومنازل رابه نزدیک ترین بهارها گره زده اسـت ****** اگر کودک نبودنه پدر معنا داشتنه هیچ مادری بهشتی می شداگر کودکان نبودندشکوفه های زندگی بـه بهار نمی رسیدندو خانواده بی مفهوم ترین واژه ای می شدکـه در لغت نامه ها می شد پیدا کنی
بسم الله
علاقه ام به انگور شاید بر میگرده به کودکی و نهالی که یه روز بابا توی پیت حلبی آورد  خونه و کاشت بالای سر بوته محمدی .
با هم بزرگ شدیم ولی اون علاقش به سرک کشیدن تو آسمون خیلی بیشتر از من بود و رفت تا پشت بوم و من ته تهش دستم به شاخه های یه کم بالاتر از طبقه اول هم رسید .
عاشق اون برگای نو رس بودم که بیشتر به فسفری میزد تا سبز ، و خراب اون دونه های مثل زبرجد که میچسبوندم به چشمم تا توش رو ببینم .عاشق اون ساقه های فر خورده که میتونست ساعت ها در
لینک ذیل مربوط به تصاویر مراحل احداث توالت میگو است که دوست عزیزم جناب آقای مهندس موسی زاده از تایلند ارسال نموده است. با توجه به استقبالی که از دیدگاه احداث چنین سازه ای در مزارع پرورش میگو در سطح جهان شده ، امیدوارم این فایل مورد توجه علاقمندان به سیستم های نوین آبزی پروری واقع گردد .
لینک دانلود
گفت‌وگوی تصویری/ چگونه می‌توانستیم کشور را در مقابل سیلاب ایمن کنیم؟
«ناصر ترکش دوز» مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس
سلام
بهترین و اصولی ترین و سازگارترین و عملیاتی ترین تمهید برای کنترل و بهره برداری صحیح از سیلاب در حال حاضر از نظر علمی و فنی و در بیشتر کشورهای دنیا سلسله عملیات های آبخیزداری شامل احداث بندها و حفره ها و  سدهای کوچک و متوسط عمدتا در بالادست رودخانه هاست و نه احداث سدهای مخزنی بزرگ برقابی!!!بنا بر اطلاعات بنده سدهای
فروش باغچه اطراف تهران ارزان قیمت و لوکس - دارای سرایداری و امکانات کامل رفاهی شامل آب برق گاز تلفن با سند شش دانگ آماده محضر 
فروش باغچه در شهریار {{ بهترین منطقه شهریار و حومه }} 
جهت خرید و فروش باغچه در منطقه شهریار ملارد و حومه غرب تهران لطفا تماس بگیرید :::

مدیریت : خزائی ۰۹۱۲۲۸۹۰۶۱۵
شهریار 1550 متر باغ باغچه /چهار دیواری/سند تک برگتهران، شهریار
تماسباغچه 10سالهلحظاتی پیش
شهریار، صباشهر
۱۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
املاک    1000 متر زمین واقع در یوسف آبادشهریار، یوسف آباد صیرفی
۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تماساملاک    290 متر زمین مسکونی سند دار شهریاردقایقی پیش
شهریار، شهریار میدان بسیج خیابان سینک
۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تماس 800 متر باغ ویلا داخل مجموعه800 متر باغ ویلا داخل مجموعهدقایقی پیش
شهریار، بکه
تماس600 باغ ویلا در شهریارساعاتی پیش
شهریار، ک
 لیست پروژه ها شرکت  عمرانی

1 .   احداث آب بند زنگ آباد پیرانشهر
2.     احداث سد انحرافی و کانال دره دایی الیگودرز
3.     احداث و لاینینگ کانالهای ساحل چپ دشت مهاباد
4.     احداث جاده سرویس ها و زهکش ها و ابنیه ساحل چپ دشت مهاباد
5.     احداث خط انتقال آب و شبکه توزیع شهرک عشایری شیبلو

شرکت مهندسی قالا بهترین و مجربترین نیروی کار را ارائه میدهد.

رشته عمران چقدر درامد دارد؟در بخشهای دولتی عمدتا مقدار حقوق مهندس عمران بر مبنای تحت قانون مدیری
روغن هسته انگور یکی از سالم‌ترین و مغذی‌ترین روغن‌ها است.
روغن هسته انگور ، محصولی جانبی در تولید آب‌ انگور است. پس از گرفتن آب‌ انگور، هسته‌های انگور باقی می‌مانند و از این هسته‌های باقی‌مانده روغن استخراج می‌شود. همچنین، روغن هسته انگور یکی از محصولات زیبایی طبیعی و بسیار سالم است که در آشپزی نیز استفاده می‎شود. اگر مایلید از خواص روغن هسته انگور آگاه شوید، با ما همراه باشید.
خواص روغن هسته انگور برای سلامتی
به گزارش مجله دلتا؛ روغ
تپش قلب را با آب انگور درمان کنید

تپش قلب به ضربان نامنظم و قوی قلب می گویند. این پدیده در زن و مرد و در تمامی سنین دیده می شود. اگرچه این حالت برای چند ثانیه رخ می دهد اما اغلب مردم آن را با حمله قلبی اشتباه می گیرند. تپش قلب علت های متعددی دارد.
در این مطلب به علل، علایم و درمان خانگی آن می پردازیم.
ادامه مطلب
روشهای پیوندی متفاوتی مانند اسکنه، نیمانیم، شکمی و چیپ
در انگور استفاده می شود اما یکی از بهترین روشهای پیوند انگور پیوند اسکنه سبز
انگور می باشد
پیوند اسکنه سبز انگور درصد گیرایی و موفقیت بالایی نسبت
به سایر روش های پیوند انگور دارد و انجام آن نیز آسان تر می باشد. این روش پیوند
نیازی به قطع کامل درختی که روی آن پیوند انجام شده ندارد بلکه می توان تا زمان
بالغ شدن پیوند، از درخت قدیمی محصول برداشت کرد.
برای دیدن توضیحات کامل و یا خرید پستی و
نبشی بسته بندی انگور ، نبشی بسته بندی گیلاس ، نبشی بسته بندی زرد الو ، نبشی بسته بندی میوه ، نبشی پلاستیکی بسته بندی  نبشی پلی اتیلن ، نبشی پلاستیکی ، نبشی مقوایی ، نبشی کارتن 
فروشگاه تی تاک تولید کننده نبشی پلاستیکی و مقوایی مخصوص بسته بندی پالت میوه
 ( نبشی بسته بندی انگور - نبشی بسته بندی گیلاس و .... )

در برداشت محصولات انگور به دلیل آبکی بودن این میوه خوش طعم بهشتی ، در جابجایی محصول از باغ تا بازار میوه و نهایتا مشتری در موارد استفاده داخ
آرجی پلاس
آرژی پلاس تمام قدرت های موجود در ال آرژنین را فراهم می آورد و افزون بر آن،حاوی موارد ذیل نیز هست:
انار،عصاره انگور قرمز،پوست انگور،عصاره ی توت،ویتامین ث،ویتامین د۳،ویتامین ک ۲،ویتامین ب۶ و ب۱۲،فولیک اسید،پودر مویز،پودر الدربری،تمشک،پودر گیلاس،پودر شاتوت،پودر زغال اخته
محتوی ۳۰بسته ۱۰گرمی

میوه‌ای که دو برابر لیمو شیرین ویتامین دارد! باورتان می‌شود که کیوی این همه خاصیت داشته باشد؟ با مجله دلتا همراه باشید.
کیوی یک انگور بزرگ، ترش و پشمالو است که البته به آن انگور فرنگی چینی هم می‌گویند. انار، موز، نارنگی، پرتقال یا کیوی؟ انتخاب شما کدام است؟ این میوه ترش و سبز رنگ، دوست پوست، مو و زیبایی شما است؛ از این میوه شیک و خوشمزه می‌توانید در انواع ژله و دسر های خانگی و حتی اسموتی ها استفاده کنید؛ مثلا ترکیب اسموتی لیمو، سیب ترش و کی
برخی افراد فرق چندانی بین انگورها و طعم آن ها قائل نیستند. اما واقعیت این است که طعم انگور قرمز با بقیه انواع آن متفاوت است. این میوه آبدار را باید به صورت کامل یعنی با پوست و هسته هایش خورد و از طعم ترش و شیرین آن لذت برد. در بین خواص متعدد این انگور میزان آنتی اکسیدان رسوراترول آن چشمگیر است چون مانع از پیری زودهنگام و آسیب های سلولی می شود. یادتان باشد که مصرف منظم و متعادل این میوه خوشمزه جوانی و سلامت را به شما هدیه خواهد کرد. در ادامه مطلب
فروش ویژه چراغ خورشیدی باغچه

چراغ خورشیدی باغچه، تزیین باغ، روف گاردن، حاشیه باغچه، پلازا و ... بدون نیاز به مصرف انرژی برق. مقاوم در برابر آب ...
چراغ خورشیدی باغچه ، محصولی با طراحی نوین و زیبا است. این چراغ مجهز به پنل خورشیدی می باشد که با استفاده از آن در طول روز نور خورشید را دریافت و به صورت انرژی الکتریکی درون باطری خود ذخیره می کند. از ویژگی های این محصول می توان به امکان روشن و خاموش شدن اتوماتیک با توجه به تاریکی و روشنایی محیط
آسمان به طرز عجیبی سفید و طلایی بود.اشعه های طلایی خورشید اخرین نفس هاى خودش را میکشیدند که به خانه برگشتیم.
تغییرات از زمان رفتنمان،محسوس بود و به غایت دلبر.
درخت بهِ باغچه،شکوفه های سفید داده بود.میوه ى نارنجی کامکوات و آلوچه های سبزِ کوچک از روی درخت هایشان،به من چشمک میزدند.
غنچه های رنگى و بسته ى باغچه باز شده بودند.
مشغول بلیعدن اینهمه لطافت با چشمانم بودم که گربه کوچکِ حیاط به استقبالم امد و خودش را زیر پایم لوس کرد و میومیو سر داد..
شک
پادکست گوش میدادیم وقتی پادکست گوش دادن مد نبود  :))
یه پادکست نسبتا قدیمی خوب برای من رادیو روغن حبه انگور بود... این روزها دارم مجددا گوش میدم بهش
گفتم شاید شما هم دوست داشته باشین دوباره بشنویدش.
از اینجا گوش کنین... اسکرول کنین برین پایین از اولین پادکستهاش شروع کنین.
https://soundcloud.com/tehranpodcast
تشکیل شده از کلاژن با منشأ طبیعی
افزایش کلاژن سازی
بازسازی پوست و تقویت بافت پیوندی به دلیل 200 میلی گرم عصاره هسته انگور
افزایش رشد و ضخامت مو و استحکام آن به دلیل داشتن بیوتین (Vit B7) و پانتوتنیک اسید (Vit B5)
کاهش چین و چروک پوست به دلیل ایزوفلاوونوئید سویا
کاهش ریزش مو به دلیل داشتن آهن و زینک
خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی به دلیل داشتن سلنیوم ، ویتامین E ، ویتامین C ، بتاکاروتن ، عصاره هسته انگور و منگنز
ساخت کمپانی لایف پلن انگلستان
>>> ق
شهریار فروش زمین ارزان مناسب باغ ویلا کد492 - خرید و فروش زمین 492 ...شهریار فروش زمین ارزان مناسب باغ ویلا کد492 ... برای خرید و فروش باغ ویلا،باغ و باغچه زمین،سوله،در شهریار ملارد صفادشتخرید و فروش زمین و باغ در شهریاربیش از 1408 آگهی خرید و فروش زمین و باغ با قیمت های مناسب در شهریار و حومه شهر.خرید زمین در شهریارجستجوی زمین برای خرید در شهریار تهران. فروش باغ ارزان در شهریار در شهریار - 23000 متر زمین دارای سند... آب و برق و با قیمیتی بسیار عالی و ارزا
روغن هسته انگور فواید بسیاری دارد که می توان به درمان شوره سر ، کاهش بیماری های قلبی و به حداقل رساندن ریزش مو اشاره کرد.
خواص روغن هسته انگور
اگرچه شما ممکن است روغن هسته انگور را در آشپزی خود بکار ببرید ، اما روغن هسته  انگور اساسا برای درمان موهایتان مناسب است مانند  ماساژ روغن هسته انگور یا روغن نارگیل و همچنین روغن زیتون، روی سر، که یک راه عالی برای مرطوب کنندگی مو و نرم کنندگی آن است
درمان و کنترل دیابت  با مصرف روغن هسته انگور  
انگور از آن دسته میوه‌هایی است که بسیار متنوع است و دسرها و شیرینی‌های گوناگونی با آن درست می‌شود.
انگور یکی از میوه‌های خوش‌طعم تابستانی است که انواع گوناگونی دارد. برخی انگور را ملک? میوه‌ها می‌دانند. انگور هم مانند بسیاری از میوه‌ها، علاوه بر مز? خوبی که دارد، دارای خواص زیادی است که از بهترین آن‌ها می‌توان به کمک به درمان میگرن و آلزایمر اشاره کرد.
مواد لازم:
بیکنیگ‌پودر: یک قاشق چای‌خوری
تخم‌مرغ: 2 عدد
شکر: سه‌چهارم پیمانه
وان
تشکیل شده از کلاژن با منشأ طبیعی
افزایش کلاژن سازی
بازسازی پوست و تقویت بافت پیوندی به دلیل 200 میلی گرم عصاره هسته انگور
افزایش رشد و ضخامت مو و استحکام آن به دلیل داشتن بیوتین (Vit B7) و پانتوتنیک اسید (Vit B5)
کاهش چین و چروک پوست به دلیل ایزوفلاوونوئید سویا
کاهش ریزش مو به دلیل داشتن آهن و زینک
خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی به دلیل داشتن سلنیوم ، ویتامین E ، ویتامین C ، بتاکاروتن ، عصاره هسته انگور و منگنز
نحوه مصرف :
روزانه یک قرص همرته غذا و با
روغن هسته انگور فواید بسیاری دارد که می توان به درمان شوره سر ، کاهش بیماری های قلبی و به حداقل رساندن ریزش مو اشاره کرد.
خواص روغن هسته انگور
اگرچه شما ممکن است روغن هسته انگور را در آشپزی خود بکار ببرید ، اما روغن هسته  انگور اساسا برای درمان موهایتان مناسب است مانند  ماساژ روغن هسته انگور یا روغن نارگیل و همچنین روغن زیتون، روی سر، که یک راه عالی برای مرطوب کنندگی مو و نرم کنندگی آن است
درمان و کنترل دیابت  با مصرف روغن هسته انگور  
از خیابان و بازار که می گذشت به اطراف نگاه نمی کرد. در زمانی که در مشهد مقدس فلکه ای دور آستانه امام رضا(علیه السلام) احداث کردند و با احداث آن فلکه، قبرستان قتلگاه که قبرستان بزرگ و مهمی بود در داخل مشهد و در جانب شمالی صحن کهنه (صحن انقلاب اسلامی)، از بین رفت و اینها در آن زمان در مشهد کارهای مهم و جالب توجه هر کس بود، من همراه مرحوم حاج آخوند از درب غربی صحن کهنه بیرون رفتیم و در ابتدای بالا خیابان که حالا (سال 1354 شمسی) نامش خیابان نادری است می
کانال ترکیه یکی از پروژه هایی است که کشور ترکیه سالهاست در حال بررسی آن است و اخیرا احداث آن آغاز شده است
این کانال 45 کیلو متر طول دارد و به منظور اتصال دریای سیاه به دریای مرمره احداث شده است 
عرض این کانال بین 250 تا 1000 متر و عمق آن 25 خواهد بود 
پیش بینی می شود این پروژه در سال 2023 به پایان برسد
کانال جدید استانبول تاثیر بسیار زیادی در عبور و مرور کشتی ها در تنگه ی بسفر خواهد گذاشت. سالانه تعداد قابل توجهی کشتی از تنگه ی بسفر می گذرند
محل ساخت ای
کشمش
بنا به ویکی پدیا: کشمش انگور خشک شده است.
مترجم گوگل: کشمش انگور تقریبا خشک شده است.
مریام-وبستر: انگوری از گونه های مختلف است که در زیر نور خورشید یا به وسیله حرارت مصنوعی خشک شده است.
کشمش به انگلیسی Raisin گفته می شود.
مویز
بر طبق گفته ی پزشکان و محققان مصرف روزانه مویز می تواند در جلوگیری به آلزایمر موثر باشد. آن ها پیشنهاد می کنند که روزانه مقداری مویز را در برنامه ی غذایی خود بگنجانیم. به خاطر شیرین موجود در آن، می تواند جایگزین سالم و
آخرش درد دلت، در به درت خواهد کرد
مهره ی مار کسی کور و کرت خواهد کرد
عشق یک شیشه ی انگور کنار افتاده است
که اگر کهنه شود مست ترت خواهد کرد
از همان دست که دادی به تو بر خواهد گشت
جگر خون شده ام خون جگرت خواهد کرد
ناگهان چشم کسی سر به سرت می ذارد
بی محلیش ولی جان به سرت خواهد کرد
جرم من خواستن دختر ارباب ده است
مادر این جرم شبی بی پسرت خواهد کرد
همه ی شهر به آواز من عادت کردند
وقت مرگم گذری با خبرت خواهد کرد
#امیر_سهرابی
عایقکاری استخر پرورش ماهی در کرج و تهران : آب از گذشته های دور تاکنون نزد بشر و  بویژه کشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار بوده است    .با توجه به کمبود آب در دنیا و ارزش زیادی که در زندگی ما انسانها دارد، حفظ و ذخیره آن از دیرباز به روش های گوناگون انجام میشده است    . استخرها منابع آبی را در خود ذخیره نموده و در مواقع نیاز مورد بهره برداری قرار می گیرند، از این رو از گذشته تابحال انسانها با احداث استخر و مخازن آبی سعی در ذخیره آب نموده تا در مواق
_آره، بعدش بهش گفتم که بس کنه و دیگه... گوش می‌دی بهم؟+هم... چی؟ چیزی می‌گفتی؟ می‌گم، از این آب‌انگورا خوردی؟
_یه ساعته دارم حرف می‌زنم! اصلا هیچ‌کدوم از حرفام رو فهمیدی؟
+نه راستش، نفهمیدم. حواسم به مزه این بود. خوردی؟
_آب‌انگوره، یا چیز دیگه‌ای؟
+نمی‌دونم راستش، احتمالا آب‌انگور باشه. گاز داره. 
_خودت نمی‌دونی چی داری می‌خوری؟
+روش نوشته آب‌انگور، اما مزه خودکار اکلیلی می‌ده. 
_خودکار اکلیلی؟ مگه تو تا حالا خودکار اکلیلی خوردی؟
+آه... ا
خواص شیره انگور یا دوشاب
شیره انگور با نام محلی دوشاب یکی از فرآورده‌های میوه پر طرفدار انگور است که شربت مانند و غلیظ بوده و در تولید صنعتی معمولا از انگورهای نامرغوب آخر فصل در مناطق انگور خیز ایران تولید می‌شود. با این حال در بعضی مناطق به‌طور سنتی از انگورهای با کیفیت خوب جهت تولید این محصول شیرین و مطبوع استفاده می‌گردد. شیره انگور از نظر مواد مغذی به میوه انگور نزدیک بوده و غنی از ویتامین‌های A، B و C است. این ماده همچنین مقادیری از آه
به نام خدا

قال رسول الله ص :  الخلّ ینیر القلب ؛  سرکه (انگور) قلب را نورانی می‌کند  
یکی از گم شده های امروز سفره های ایرانی سرکه هستش با خواص بسیاری زیادی که دارد متاسفانه کم رنگ شده و بجای ان گرفتگی عروق قلب و کبد جایگزین ان شده است
در ادامه فایل صوتی قرار می گیرد که مروری کلی بر  سرکه انگور دارد .

لینک دانلود فایل صوتی

پ.ن متاسفانه نتونستم به دلیل محدودیت حجم فایل نتونستم در بیان باکس اپلود کنم بهم دلیل مجبور شدم در گوگل درایو اپلود ک
حاج شیخ محمودرضا امانی فرزند مرحوم شیخ علی‌اصغر در روستای مهاجران زندگی می‌کرد و معروف و مشهور به حاج آخوند بود.
اما حاج آخوند چیز دیگری بود!  روحانی، ملّا، ادیب و نکته‌دان و عارفی که از مدرسه و شهر گریخته بود. شیخی شاد که خانقاهی نداشت.
دستهایش بسیار نیرومند بود و زندگی اش از دسترنج خود و باغ انگورش می‌گذشت.
مدرسه ما بنام مارون دو کلاس درس و دو معلم داشت، از اول زمستان یکی از آموزگاران بنام خانم منصوری نیامد، گفتند مرخصی دارد. بناچار هر شش
اداره طرق و شوارع در دوره پهلوی کار ساخت راه ها را برعهده داشت.اداره طرق انار نیز که شبعه ای از اداره راه مرکزی یزد بود،در سال 1325 شمسی در حاشیه جاده قدیمی رضا خانی که اکنون در ابتدای شهرک آزادگان قرار گرفته،ساخته شد.
اداره طرق انار چندراه از جمله بخشی از راه رفسنجان،بافق و یزد را احداث کرد.
در سال 1320 و همزمان با جنگ جهانی دوم که ایران با بحران اقتصادی شدیدی مواجه شد،انگلستان جهت اعزام نیرو به کشورهای متحد خود به احداث جاده نیاز داشت تا با کمت
دستور تهیه “باسلوق” با طعم دلچسب و ایده آل
“باسلوق” طعمی جالب و خوشمزه را در میان شیرینی ها دارد که به علت طعم پودر نارگیل آن می تواند مورد پسند باشد.
طرز تهیه باسلوق
باسلوق به نوعی شیرینی گفته می شود که به عنوان سوغات ملایر و مراغه از آن یاد می شود که در اصل برای طرز تهیه باسلوق از شیره انگور استفاده می شود اما می توان شکر را جایگزین شیره انگور یا همان دوشاب نمود.
مواد لازم برای تهیه باسلوق
نشاسته : 100 گرم
گلاب : نصف لیوان
پودر نارگیل : 150 گ
آب انگور به معنی عصاره انگور می‌باشد که از فشردن آن بدست می‌آید. سپس با جوشاندن آن شیره به دست می‌آید.«آب انگور پیش از جوشیدن و نیز پس از آن و بخار شدن دو سوم آن، پاک است، لیکن در پاک بودن آن پس از جوشیدن و پیش از بخار شدن دو سوم آن و نیز پس از بخار شدن آن به غیر آتش، مانند آفتاب اختلاف است.» العروة الوثقی،ج۱،ص۲۷۳✅ امام صادق (ع) : کُلُّ عَصِیرٍ أَصَابَتْهُ النَّارُ فَهُوَ حَرَامٌ حَتَّى یَذْهَبَ ثُلُثَاهُ وَ یَبْقَى ثُلُثُهُ.افشرده [انگور] که
۷۰۰ متر باغچه در رزکان شهریار
لوکیشن مناسب واقع در رزکان
۴۰ متر بنای آماده با مجوز از شهرداری
استخر رو باز
درختان مثمر میوه و سرسبز
یک ساعت سهمیه اب کشاورزی
انشعابات آماده نصب
مدارک سند مادر
کدملک در املاک سناتور : 4013

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید     

برای پیوستن به کانال تلگرامی ما به آدرس زیر مراجعه کنید :
https://t.me/senator_melk2
از سایت ما دیدن فرمایید:
http://amlakesenator.com/
09125938112
ضرغامی
09387385864
احمدی
با سلام خدمت شما گل رویان وبلاگ گل زیبا 
امروز به پارک زیبا وکیل آباد مشهد رفتم ، قسمتی بود که گونه های مختلف گیاهی رو کاشته بودن . یکی از اونا که منو جذب خودش کرد هوستا ابلق بود . برگاش خیلی قشنگ بودن . و بعد از تحقیق متوجه شدم که گیاهی بسیار مقاوم و سایه دوست برای باغچه های ماست . 

ادامه مطلب با توضیحات کاشت و شرایط نگهداری و عکس های بهتر .
ادامه مطلب
بوستان 22 بهمن در محدوده خیابان های قناری، شهرداری جنوبی و شقایق منطقه 19 ویژه کم توانان مناسب سازی و آماده بهره برداری شد .به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، در راستای مناسب سازی معابر، بوستان ها و ساختمان های این منطقه ویژه تردد کم توانان فاز نخست آن در بوستان 22 بهمن با ایجاد 255 مترمربع کف پوش شیاری و سکه ای، نصب 9 قطعه وسایل بدنسازی، ایجاد رمپ و 40 متر مربع نرده مناسب سازی شد.ضمن اینکه درسرویس های بهداشتی این بوستان روشوی، دستک فلزی،زنگ خط
بوستان 22 بهمن در محدوده خیابان های قناری، شهرداری جنوبی و شقایق منطقه 19 ویژه کم توانان مناسب سازی و آماده بهره برداری شد .به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، در راستای مناسب سازی معابر، بوستان ها و ساختمان های این منطقه ویژه تردد کم توانان فاز نخست آن در بوستان 22 بهمن با ایجاد 255 مترمربع کف پوش شیاری و سکه ای، نصب 9 قطعه وسایل بدنسازی، ایجاد رمپ و 40 متر مربع نرده مناسب سازی شد.ضمن اینکه درسرویس های بهداشتی این بوستان روشوی، دستک فلزی،زنگ خط
پروژه های شرکت عمران

احداث سدهای مخزنی سیمینه رود و سازه های وابسته و جاده
تکمیل عملیات اجرایی افزایش ارتفاع سد زرینه رود
آرماتور بندی، قالببندی و بتن ریزی های سد خراسان بوکان
اجرای کانالهای اصلی شبکه آبیاری و زه کشی ساریسو
طرح تکمیلی دایک حفاظتی پلدشت
احداث شبکه اصلی آبیاری و زه کشی طرح کرم آباد-واحد ع
احداث شبکه اصلی آبیاری و زه کشی طرح کرم آباد - واحد
عملیات علاج بخشی سد بیدواز اسفراین به صورت طرح و س
احداث شبکه فرعی ابیاری و زه کشی کر
یه بیل خاک بریز روش :

زباله تر چیست ؟

به بقایای میوه و سبزی و  هر چیزی خوردنی که در سطل آشغال ریخته می شود بجز کاغذ و شیشه و پلاستیک و فلزات و مانند آنها زباله تر

گویند .

بیشتر محتوای سطل آشغال زباله تر که به اصطلاح به آن آشغال می گویند .

اگر می خواهید باغچه سبزی داشته باشید بهترین روش دفن همین آشغالها است .

آشغال تازه بهترین غذا برای کرم های خاکی 

و سایر موجودات خاک زی است .

و اما اولین چیزی که برای باغچه سر سبز لازم است آب باران است
پروژه های شرکت عمران

احداث سد مخزنی سیمینه رود و سازه های وابسته و جاده
تکمیل عملیات اجرایی افزایش ارتفاع سد زرینه رود
آرماتور بندی، قالببندی و بتن ریزی سدخراسانه بوکان
اجرای کانالهای اصلی شبکه آبیاری و زهکشی ساریسو
طرح تکمیلی دایک حفاظتی پلدشت
احداث شبکه اصلی آبیاری و زهکشی طرح کرم آباد-واحد ع
احداث شبکه اصلی آبیاری و زهکشی طرح کرم آباد - واحد
عملیات علاج بخشی سد بیدواز اسفراین به صورت طرح و س
احداث شبکه فرعی ابیاری و زهکشی کرم اباد3
طرا
سه شنبه وسط هفته ایستاده است وتنهایی ازش می باردنه پای رفتن داردنه دلِ ماندن...سه شنبه ها می توانم بفهمم مادر چرا با فروغ اشک می ریزدسه شنبه ها می توانم بفهمم وقتی پدر می گوید از من گذشته استشما فکری به حال باغچه کنید،منظورش از باغچهتنها همان رُز کنار حیاط استسه شنبه ها می توانم بفهمم کجا ایستاده ام و چقدر غمگینم...و من فکر میکنم ،فکر میکنمتو را شبیه سه شنبه ها دوستت دارمانبوهم از دوست داشتنتاماچه دلتنگ ؛سه شنبه ها وسط دوست داشتنت می ایستمتنه
- داری چیکار میکنی؟
+ دارم قصه می نویسم برای بچه ها.
- تعریف کن ببینم قصه رو...
+ تعریف کنم که قصه ...، هر وقت تموم شد میدم بخونی!
- خودتو لوس نکن تعریف کن.. (آهسته آهسته عصبانی می شود)
+ خیله خب حالا اخم نکن!
- پس تعریف کن..
+ قصه سه تا بزغاله که مادرشون توی خونه تنهاشون میذاره و آقا گرگه ....
- خب حالا اسم بزغاله ها رو چی گذاشتی؟
+ یه چیزایی تو فکرم میگذره، مثل شنگول و منگول، ولی نمیدونم سومی رو چی بذارم!
- اممم! بذار فکر کنم..... آهان، شنگول و منگول و حبه انگور!
+
عایقکاری استخر پرورش ماهی در سهیلیه کرج : آب از گذشته های دور تاکنون نزد بشر و  بویژه کشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار بوده است    .با توجه به کمبود آب در دنیا و ارزش زیادی که در زندگی ما انسانها دارد، حفظ و ذخیره آن از دیرباز به روش های گوناگون انجام میشده است    . استخرها منابع آبی را در خود ذخیره نموده و در مواقع نیاز مورد بهره برداری قرار می گیرند، از این رو از گذشته تابحال انسانها با احداث استخر و مخازن آبی سعی در ذخیره آب نموده تا در مواقع
اگرچه شما ممکن است روغن هسته انگور را در آشپزی خود بکار ببرید ، اما روغن هسته انگور اساسا برای درمان موهایتان مناسب است مانند ماساژ روغن هسته انگور یا روغن نارگیل و همچنین روغن زیتون، روی سر، که یک راه عالی برای مرطوب کنندگی مو و نرم کنندگی آن است و در بخش محصولات زیبایی و یا حتی درمانی، معروف است ، این بخش از سلامت را به بررسی فواید و خواص روغن هسته انگور اختصاص داده ایم.
فواید و خواص روغن هسته انگور برای زیبایی پوست و مو درمان بیماری ها
درما
یه بیل خاک بریز روش :

زباله تر چیست ؟

به بقایای میوه و سبزی و  هر چیزی خوردنی که در سطل آشغال ریخته می شود بجز کاغذ و شیشه و پلاستیک و فلزات و مانند آنها زباله تر

گویند .

بیشتر محتوای سطل آشغال زباله تر که به اصطلاح به آن آشغال می گویند .

اگر می خواهید باغچه سبزی داشته باشید بهترین روش دفن همین آشغالها است .

آشغال تازه بهترین غذا برای کرم های خاکی 

و سایر موجودات خاک زی است .

و اما اولین چیزی که برای باغچه سر سبز لازم است آب باران است
‍معاون فنی و عمرانی منطقه 19 از تکمیل 100 درصدی تعدادی از پروژه های پایلوت مناسب سازی سال جاری خبرداد.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محمد مهدی گندمی در پنجمین نشست کمیته مناسب سازی که با حضور و اعضای کمیته برگزار شد با اشاره به اتمام عملیات مناسب سازی در چهار پروژه پایلوت گفت: معابر شهرداری جنوبی، بلوار شقایق و شکوفه و فاز یک بوستان 22 بهمن با پیشرفت فیزیکی 100 درصد، آماده افتتاح هستند.وی ادامه داد: اقدامات مناسب سازی ساختمان سرای محله ش
 ❌توضیحاتی در خصوص طرح اقدام ملی کمک به تامین مسکن وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح «اقدام ملی تأمین مسکن» را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی نموده است. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مدیریت احداث 100 هزار واحد مسکونی از این برنامه را در شهرهای کشور با اولویت شهرهای با جمعیت کمتر از یکصد هزار نفر بر عهده دارد. شرایط و مشخصات طرح به شرح ذیل است.
❌ضمناً برای شهرهای زاهدان،زابل،خاش ، منطقه ی سرحد تمامی شهرهای جدید
مشاور تلفنی پرورش شترمرغ

تفاله های ماءالشعیرگوجه فرنگی و انگور منبع انرژی بسیاری خوبی برای طیور به جای ذرت است.
سالانه حدود چند صد هزار تن از این تفاله ها در کشور هدر می رود و بعضی مواقع نیز به دلیل دفع آنها، برای محیط زیست نیز مشکل ساز می شود.
آموزش مجازی پرورش شترمرغ

نخستین کنگره ملی فناوری های نوین در علوم دامی با هدف ارائه دستاوردهای جدید و ایجاد تعامل بین محققان و فعالان این صنعت در این خصوص نکات زیادی را بررسی که با ارتباط با متخ

معجزات امام صادق علیه السلام در موسم حج (به اعتراف اهل تسنن)
مولوی محمد زکریا کاندهلوی از علمای بزرگ اهل تسنن هندوستان می‌نویسد:
✍ لیث بن سعد می‌گوید: در سنه ۱۱۳ پیاده به حج مشرف شدم. وقتی که به مکه مکرمه رسیدم، روزی وقت عصر بالای کوه ابو قیس (نام کوهی است که نخست خداوند قبل از همه کوه‌ها آن را آفرید شق القمر بر آن واقع گردید و نداء حج از بالای آن انجام شد حجرین، اسود و مقام ابراهیم علیه السلام بر آن نازل گردید. روبروی کعبه قرار دارد که توس
یک‌روز می‌آیی، می‌دانم؛ از انتهای همین کوچهٔ خلوت که خانه‌هایش خاموش و متروک است. یک‌روز می‌آیی، می‌دانم؛ با چمدانی در دست، برای ماندن. من سال‌هاست این لحظهٔ نیامده را به انتظار نشسته‌ام، من سال‌هاست گل‌های باغچه را به امید آمدنت زنده نگه‌داشته‌ام؛ که همیشه بهار باشم برایت. ببین! چای دم می‌کنم هر روز برای دو فنجان. این یعنی زمان آمدنت رسیده؛ زمان کوچ تو به سرزمین آغوشم. بیا، بیا و تنها ساکن سرزمینم شو‌. بیا و به کوچه، به گل‌های باغ
برای این روزا که عمیقا خسته‌ام و تنها و آفت‌زده. چرا آفت‌زده؟ چون فکرایِ اضافی رسوخ کردن به همه جایِ مغزم و انگار آفت افتاده به جونِ ذهنم و فکرام و حرفام. حرف زدن به آدما رو تبدیل کردم به سخت‌ترین کارِ ممکن برایِ خودم و منتظرِ هیچی‌ام. سعی می‌کنم قوی باشم. جوری که بقیه زل بزنن تو چشمام و بگن ”تو دیگه چه مشکلی داری؟ خانواده نداری یا کارتون خوابی؟” و من نفهمم خوشحالم باشم که اینقدر محکم جلوشون ظاهر شدم یا ناراحت باشم که نمی‌تونم هیچی بگم. ک
برای این روزا که عمیقا خسته‌ام و تنها و آفت‌زده. چرا آفت‌زده؟ چون فکرایِ اضافی رسوخ کردن به همه جایِ مغزم و انگار آفت افتاده به جونِ ذهنم و فکرام و حرفام. حرف زدن به آدما رو تبدیل کردم به سخت‌ترین کارِ ممکن برایِ خودم و منتظرِ هیچی‌ام. سعی می‌کنم قوی باشم. جوری که بقیه زل بزنن تو چشمام و بگن ”تو دیگه چه مشکلی داری؟ خانواده نداری یا کارتن خوابی؟” و من نفهمم خوشحالم باشم که اینقدر محکم جلوشون ظاهر شدم یا ناراحت باشم که نمی‌تونم هیچی بگم. که
فیلم آموزشی پیوند درختان انگور
قابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپ
این فیلم آموزشی که به طریقه پیوند زدن درختان انگور
اختصاص دارد کاملا به زبان فارسی بوده و شما را با موارد زیر آشنا می کند:

برای دیدن توضیحات کامل و یا خرید پستی و یا عکس محصول اینجا را کلیک کنید
.
سرپرست بخشداری شهرستان میمه احیای حمام خزینه‌ای برای بازدید گردشگران، ایجاد مناطق بومگردی، بهره برداری از تفرجگاه‌های طبیعی، امکان بازدید از سنگ نوشته‌های دوره ساسانی و بسترسازی برای بازدید از پناهگاه حیات وحش موته را از اتفاقات صورت گرفته در حوزه جذب گردشگر دانست

محمد امیری در گفت‌وگو با ایمنا با اشاره به برگزاری پنجمین دوره جشنواره انگور، بومگردی و گردشگری روستای حسن رباط اظهار کرد: این جشنواره با هدف ایجاد توسعه پایدار و تبدی
خواص شیره انگور یا دوشاب
شیره انگور با نام محلی دوشاب یکی از
فرآورده‌های میوه پر طرفدار انگور است که شربت مانند و غلیظ بوده و در
تولید صنعتی معمولا از انگورهای نامرغوب آخر فصل در مناطق انگور خیز ایران
تولید می‌شود. با این حال در بعضی مناطق به‌طور سنتی از انگورهای با کیفیت
خوب جهت تولید این محصول شیرین و مطبوع استفاده می‌گردد. شیره انگور از نظر
مواد مغذی به میوه انگور نزدیک بوده و غنی از ویتامین‌های A، B و C است.
این ماده همچنین مقادیری ا
دانلود آهنگ مستان و همای سفر دوزخ
Download Music Mastan & Homay Safar Dozakh
دانلود اهنگ سنتی سفر دوزخ از مستان و همای با متن شعر و ترانه از سایت پلی نیو موزیک
دانلود آهنگ سنتی آن دم که مرا می زده بر خاک سپارید زیر کفنم خمره ای از باده گذارید
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …
متن آهنگ مستان و همای سفر دوزخ
♬/●!♪♯♫آن دم که مرا می زده بر خاک سپارید♬/●!♪♯♫
♬/●!♪♯♫زیر کفنم خمره ای از باده گذارید♬/●!♪♯♫
♬/●!♪♯♫آن دم که مرا می زده بر خاک سپارید
700 متر باغچه ویلایی در یوسف اباد قوام شهریار
دارای 50 متر بنای  نوساز
درختان میوه متنوع و مثمر میوه
دارای منبع اب هوایی
آبیاری قطره ای درختان
واقع در بهترین منطقه دنج و ارام
دارای سند بصورت وکالت از سند مادر
حدود قیمت :  550 میلیون تومان
کد ملک در املاک سناتور : 4015
برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید
برای پیوستن به کانال تلگرامی ما به آدرس زیر مراجعه کنید :
https://t.me/senator_melk2
از سایت ما دیدن فرمایید:
http://amlakesenator.com/
09125938112
ضرغامی
09387385864
احمدی

چند روزی هست که تخم های اردک داخل انبار ، جوجه شده و 5 تا جوجه اردک بامزه به دنیا اومدن .. اردک ماده ، قبل از این که بخواد تخم بذاره و تخماش جوجه بشن خیلی ترسو و بی آزار بود .. خیلی راحت می شد اون رو گرفت بدون هیچ مقاومتی اما یه سری اتفاقای جالبی ازش دیدم که می صرفه براش یه مطلب بنویسم .
دیروز عصر رفتیم بغل باغچه تا یکم اونها رو ببینیم .. گفتم شیر آب رو هم باز کنم تا داخل باغچه آب باشه و جوجه ها هم بگردن و غذایی واسه خودشون پیدا کنن ! اول بگم که اردک نر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها